Överförmyndarnämnd

Överförmyndarnämnden har i uppgift att ha tillsyn över gode män och förvaltare.

Nämndens ordföranden

  • Ordförande Yvonne Gogolin
  • Vice ordförande Leif Andersson

Kontaktuppgifter ledamöter

Här har vi samlat kontaktuppgifter till nämndens ledamöter.

Ordinarie ledamöter

Namn

Parti

E-postadress

Yvonne Gogolin

ordförande

M

yvonne.gogolin@mariestad.se

Richard Thorell

M

richard.thorell@mariestad.se

Ann-Christine Gustavsson

C

ann-christine.gustavsson@mariestad.se

Leif Andersson, vice ordförande

S

leif.b.andersson@mariestad.se

Ida Ekeroth Clausson

S

ida.ekeroth@mariestad.se

Ersättare

Namn

Parti

E-postadress

Erika Wiktorin

M

erika.wiktorin@mariestad.se

Amanda Henrysson

C

amanda.henrysson@mariestad.se

Vakant

KD

-

Vakant

S

-

Janne Jansson

S

janne.jansson@mariestad.se

Sidan senast uppdaterad:

Relaterad information

Kontakt

Överförmyndarexpedition
Expeditionstider
Måndagar 10.00-12.00
Torsdagar 14.00-16.00
Telefon: 0501-75 51 61, 0501-75 51 62, 0501-75 51 63
E-post: Överförmyndarnas infobrevlåda

Besöks- och postadress

Kyrkogatan 2
542 86 Mariestad

Länkar

God man och förvaltare